Wiele części w samochodzie ma swój ustalony przez producenta harmonogram serwisowy. Jednak czy hak holowniczy również trzeba wymieniać w określonym czasie? Ekspert Steinhof wyjaśnia tę kwestię.
Celem jest długowieczność
Hak holowniczy W13 - wyższy poziom zabezpieczenia
Czy hak holowniczy trzeba wymieniać?
Haki holownicze Steinhof projektujemy w taki sposób, aby były one przygotowane do użytku przez bardzo długi czas. Haki z możliwością wypinania, możemy przechowywać w specjalnym futerale. Dzięki temu, gdy kula nie jest nam potrzebna, może przebywać w suchym miejscu. Bez narażenia na sól drogową, błoto, czy inne poważne zanieczyszczenia.
Dodatkowo, jako eksperci zalecamy, żeby kierowca sprawdzał połączenie śrubowe w haku holowniczym co 1000 km. Poza tym dobrą praktyką jest stosowanie smarów do haków holowniczych. Poprawiają one połączenie z przyczepą i pełnią warstwę ochronną. W Steinhof do dyspozycji klientów mamy również bardzo rozbudowaną ofertę części zamiennych. Jeśli gniazdo elektryczne, wiązka lub popularny “kapturek”, są uszkodzone, bez żadnych problemów, możemy przywrócić nasz hak holowniczy do pełni sprawności. Jest to nasza troska o środowisko naturalne i zadowolenie klientów. W ten sposób tworzymy produkty najwyższej jakości, które służą przez lata”
podsumowuje Mariusz Fornal - ekspert Steinhof